Twój świat gier komputerowych

 
 


 
Nie przegap
 

 
0
Dodano: 20 kwietnia 2013 przez Paweł Sękowski kategoria: GRY PC
 
 

SimCity

Porównaj ceny produktu

Jedna z najbardziej znanych gier, w których zarządzamy wirtualnym miasteczkiem powraca. I to w nowej, sieciowej formie. Mimo, że tytuł nie jest pozbawiony wad, to i tak ma wiele do zaoferowania.

4

Już podczas instalacji gry możemy się nieźle zdziwić, gdyż gra nie odpali się bez podłączenia do internetu i sieciowej usługi Origin. Jest to niewątpliwie sposób na piractwo komputerowe, przez które firmy tracą wiele milionów.  Ale jeśli uporamy się z sieciowym aspektem SimCity, to bez problemu gra nas wciągnie i oczaruje.

28e0e87725c1316

Twórcy gry przygotowali dla nas specjalną wyspę na której wybieramy sami miejsce budowy naszego miasteczka. Warto w tym momencie chwile przemyśleć umiejscowienie, patrząc na zasoby naturalne wybranego terenu. Bardzo dużą zmianą w nowej odsłonie jest rezygnacja z osobnego układania kanalizacji albo linii wysokiego napięcia. Wszystko teraz  znajduje się pod szlakami komunikacji, a wiec jest nowocześnie i  jak na XXI wiek przystało. Trochę szkoda, że gra nie oferuje normalnego zapisu, a sama zapisuje stan w chmurze, także nie ma możliwości sprawdzenia najlepszej możliwej drogi do sukcesu, a wszystkie decyzje mają kolosalny wpływ w późniejszym etapie gry.

33

Każde miasto potrzebuje mieszkańców, a ci jak wiadomo potrzebują specjalnej infrastruktury, którą zapewnia burmistrz, czyli w naszym przypadku gracz. A wiadomo, że utrzymanie miasta do najtańszych nie należy, wiec im lepsze warunki będą mieli mieszkańcy, tym będzie ich przybywać coraz więcej, a co z tym idzie, miasto będzie miało więcej pieniędzy z podatków.

Ogólnie gra w nową część SimCity sprawia dużo frajdy. Możemy sami przekonać się jak to jest być burmistrzem dużej metropolii i podejmować ważne decyzje za pomocą naszych komputerów. Gra do łatwych nie należy i trzeba nieźle się napracować, żeby zobaczyć zadowalające nas i naszych mieszkańców efekty.

77

Wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows XP, Vista lub 7

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ lub Intel Core 2 Duo (2,0 GHz)

Pamięć RAM: 2GB

Karta graficzna: Radeon HD 2×00, GeForce 7800 lub zintegrowana Intel Series 4 (256 MB, Shader Model 3.0)

Połączenie z siecią (pobieranie 256 kb/s, wysyłanie 64 kb/s)

 

 

 


Paweł Sękowski

 


0 Komentarzy
Zostaw komentarz

(wymagane)


*


CommentLuv badge